GFKM partnerem jubileuszowego X. Funduszu Inicjowania Rozwoju!

Powrót do aktualności

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów, jako Partner Funduszu Inicjowania Rozwoju, z przyjemnością informuje, że wystartowała jubileuszowa 10. edycja konkursu grantowego. Na realizację wspólnej inicjatywy można otrzymać nawet 45 tysięcy złotych, ale najważniejsza jest możliwość dołączenia do sieci partnerstw międzysektorowych. Kto w tym roku podejmie wyzwanie, otrzyma grant i kompleksowe wsparcie merytoryczne?

Główne założenie Funduszu to połączenie trzech światów: organizacji pozarządowych, biznesu i samorządu, które wspólnie składają koncepcję projektu społecznego. To wyjątkowy program dla pomorskich organizacji pozarządowych, które w partnerstwie z firmami i instytucjami publicznymi, odpowiadają na aktualne potrzeby społeczne w naszym województwie i zmieniają świat wokół siebie.

Etapy konkursu

Konkurs Grantowy składa się z trzech etapów:

  • Złożenia formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie https://upfoundation.pl/,
  • Zrealizowania kampanii crowdfundingowej,
  • Prezentacji pomysłu  przed komisją konkursową.

Liderem projektu powinna być organizacja pozarządowa z Pomorza. Wymogiem jest podpisanie porozumienia z partnerem publicznym i partnerem prywatnym na etapie wysyłania formularza zgłoszeniowego.

Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że projekty społeczne realizowane w partnerskiej współpracy organizacji pozarządowych z biznesem i samorządem są długofalowe i dają najlepsze rezultaty – wyjaśnia Patrycja Zbytniewska, liderka ds. polityki społecznej i raportowania niefinansowego w LPP SA, które jest Partnerem Strategicznym Funduszu.

Akcelerator Innowacji Międzysektorowych

Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia 2024 roku. Laureaci jubileuszowej edycji konkursu zostaną wyłonieni podczas 13. Forum Inicjowania Rozwoju, które odbędzie się 14 listopada 2024 roku. Maksymalna kwota jednego grantu to po raz pierwszy aż 45 000 zł. Zwycięskie projekty będą realizowane od stycznia 2025 roku.

Fundusz Inicjowania Rozwoju to nie tylko wniosek o grant. Osoby uczestniczące w konkursie mają możliwość wzięcia udziału w Akceleratorze Innowacji Międzysektorowych, który na każdym etapie wspiera organizacje. Dzięki programowi, podmioty realizujące inicjatywy w ramach Funduszu Inicjowania Rozwoju, stają się częścią coraz większej społeczności, w której wzajemnie się wspierają, sieciują i wymieniają doświadczeniami.

Fundusz Inicjowania Rozwoju to jedyny tego typu konkurs grantowy w Polsce. Powstał 10 lat temu z inicjatywy kilkunastu pomorskich firm, instytucji i organizacji, aby wspierać współpracę, dzięki której skuteczniej można zmieniać rzeczywistość. Opiera się na zaufaniu i dialogu m.in. takich firm jak Zakłady Farmaceutyczne POLPHARMA SA, LPP SA, Gdańska Fundacja Rozwoju Gospodarczego, Ergo Hestia SA, Farm Frites Poland SA czy Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów.

Poprzednia edycja

Dotychczas w ramach Funduszu przekazaliśmy ponad 1 150 000 złotych dla najlepszych partnerstw międzysektorowych z województwa pomorskiego, a w naszej sieci współpracuje blisko 100 organizacji, firm i instytucji samorządowych. Wielką wartością Funduszu jest możliwość wymiany doświadczeń pomiędzy tymi podmiotami. – mówi Monika Hinc, inicjatorka Funduszu, wieloletnia prezeska Up Foundation, obecnie Przewodnicząca Rady Fundacji.

Up Foundation wraz z Partnerami serdecznie zaprasza pomorskie organizacje pozarządowe do nawiązywania relacji z biznesem i samorządem i wnioskowania o granty w tegorocznym Funduszu Inicjowania Rozwoju. Na zgłoszenia czekamy do 26 sierpnia. Operator Konkursu zaprasza również do kontaktu w trakcie naboru. Chętnie odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Na stronie Konkursu znajdują się też informacje o spotkaniach informacyjnych, podczas których również będzie można skonsultować swoje pomysły.

Szczegóły dotyczące konkursu można znaleźć na stronie: https://upfoundation.pl/wsparcie/fundusz-inicjowania-rozwoju-2024/

Pytania dotyczące Konkursu: kontakt@upfoundation.pl