Konferencja Eko Transformacje – Prezeska GFKM prelegentką
Na początku października odbędzie się międzynarodowa Konferencja Eko Transformacje. Dyskusje dotyczyć będą najważniejszych trendów i wyzwań z obszaru ESG, w tym zielonej energii oraz logistyki. Jedną z prelegentek będzie Prezeska GFKM, Jolanta Szydłowska.
Konferencja Eko Transformacje, którą organizuje Pro Progressio, będzie miała miejsce na terenie centrum konferencyjnego Amber Expo przy ul. Żaglowa 11. Podczas wydarzenia zostaną omówione najważniejsze trendy i wyzwania z obszaru ESG, w tym zielonej energii oraz logistyki. Konferencja ma charakter międzynarodowy i wpisuje się w jeden z kluczowych obszarów strategii rozwoju Pomorza. Spotkajmy się 3 października 2024.
Zrównoważony rozwój i eko-innowacje
GFKM przywiązuje dużą wagę do kwestii zrównoważonego rozwoju i społecznej odpowiedzialności biznesu. Wierzymy, że eko-transformacja jest kluczowa dla przyszłości naszej gospodarki. Wspieramy lokalne projekty i innowacje oraz inicjatywy edukacyjne, mające na celu wspieranie menedżerów i menedżerek w pogłębianiu wiedzy z zakresu ESG.
Analiza podwójnej istotności z perspektywy MŚP
Z ramienia naszej organizacji na konferencji wystąpi Jolanta Szydłowska, prezeska GFKM. Weźmie udział w panelu dyskusyjnym na temat badania istotności, skupiając się na perspektywie firm z sektora MŚP. Perspektywa małych i średnich firm często jest pomijana w kwestii ESG. Na ten moment nie ma konkretnych regulacji, dostosowanych do charakterystyki tych podmiotów, a największe firmy zobligowane do raportowania wymuszają działania i dane w całym łańcuchu wartości. W panelu wystąpią również Ewa Sowińska i Piotr Biernacki. Zapraszamy do udziału w konferencji i wspólnej dyskusji nad przyszłością ekologiczną i zrównoważoną.
Co w programie?
- ESG – fakty i mity. Jaka jest rzeczywistość regulacyjna ESG? Postawmy granice między popularnymi mitami, a rzeczywistymi praktykami i korzyściami.
- Perspektywa zarządcza wdrożenia ESG. Praktyczne wskazówki, jak skutecznie wdrożyć ESG w organizacji, jednocześnie utrzymując ciągłość działania.
- Dialog z interesariuszami i badanie podwójnej istotności. Znaczenie otwartej komunikacji z interesariuszami i analiza kluczowych aspektów ESG dla efektywnego wdrożenia zmian i procesów.
- Perspektywy logistyki i łańcuchów dostaw w ekologicznej transformacji. Wyzwania i możliwości związane z przekształceniem logistyki i łańcuchów dostaw w kierunku bardziej zrównoważonym.
- Czy stać nas na ekologiczny transport? Analiza kosztów i źródeł finansowania ekologicznego transportu, rozważanie ekonomicznych aspektów.
- Ekologiczne i ekonomiczne opakowania: strategia cyrkularności. Praktyczne podejście do stosowania zrównoważonych opakowań, wdrażanie strategii gospodarki o obiegu zamkniętym.
- Wyzwania związane ze zbieraniem i weryfikacją danych ESG. Problemy i rozwiązania związane ze skutecznym zbieraniem oraz weryfikacją danych ESG w organizacjach.
- Wyzwania dekarbonizacyjne dla Polski i świata. Omówienie globalnych i krajowych wyzwań związanych z dekarbonizacją, strategie i regulacje.
- Strategia dekarbonizacji: redukcja śladu węglowego o 42% do 2030 roku. Konkretne kroki i strategie, które organizacje mogą wdrożyć, aby osiągnąć ambitne cele redukcji emisji CO2.