GFKM Leadership Conference 2021: Zwinni liderzy, zwinna organizacja – wrażenia po konferencji

Powrót do aktualności
W piątek 24. września w Olivia Business Centre odbyła się IV edycja GFKM Leadership Conference: Zwinni liderzy, zwinna organizacja. Celem konferencji było przybliżenie tematu agile – jako filozofii zarządzania oraz metodyki pracy z zespołami.

Konferencję otworzyła Prezes GFKM, Jolanta Szydłowska, zaś poprowadziła ją Magdalena Skorupka-Kaczmarek. Jako pierwszy wystąpił Tomasz Owczarek, psycholog i certyfikowany coach ICC, który opowiedział o tym jak możemy wspierać innowacje i jaką rolę pełnią menedżerowie w zmianie podejścia do zarządzania organizacją. Następnie Tomasz Wrzesiewski, menedżer i właściciel Art Strategy Group, opowiedział o swoich doświadczeniach w zarządzaniu zespołami zajmującymi się projektami infrastrukturalnymi w Serbii. Jako trzeci prelegent wystąpił Marcin Żółtak, konsultant i project manager specjalizujący się we wdrażaniu zmian organizacyjnych. Opowiadał jak zbudować system efektywnego uczenia się w organizacji. W dalszej części konferencji Ireneusz Zalewski omówił rolę, jaką odgrywają metodyki zwinne w procesie rozwijania zaawansowanych produktów i usług IT oraz wsparcia procesów biznesowych. Kolejnym prelegentem był Kuba Szczepanik – konsultant i doradca, który w trakcie swojej prelekcji poruszył temat tego, czy agile zawsze działa i czy każda organizacja powinna korzystać ze zwinnych metod w swojej codziennej pracy. Jako ostatni z prowadzących wystąpił Piotr Finkielsztajn – agile coach, pracujący na co dzień w centrali Banku ING w Amsterdamie. Opowiadał o tym, jak wyglądała transformacja agile w tak dużej organizacji jak ING.

Na zakończenie konferencji Magdalena Skorupka-Kaczmarek poprowadziła panel dyskusyjny, w  którym wystąpili: Michał Domachowski – specjalista od zwinnych metod zarządzania w branży IT (Currenda), Ewelina Gałęzowska-Szomborg – założycielka Agile Hats, trenerka i konsultantka agile, Jolanta Szydłowska – prezes Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów, oraz Jan Wyrwiński – założyciel Alfabeat – funduszu Venture Capital dla startupów.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w naszym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że konferencja była dla Was równie inspirująca, jak dla nas. Do zobaczenia w przyszłym roku!

Szczególne podziękowania dla Olivia Centre – Partnera naszego wydarzenia. Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na naszą stronę na Facebook’u.