II edycja GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych

Powrót do aktualności

W środę, 7 grudnia 2022 roku w Olivia SkyClub na terenie Olivia Centre odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca II edycję GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych dla uczniów szkół średnich z naszego województwa. W tym roku w Turnieju wzięło udział 36 reprezentacji szkół z całego Pomorza!

Założenia inicjatywy

Pomorski Turniej Gier Decyzyjnych to projekt, który ma na celu przekazać młodzieży wiedzę z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. To szansa na sprawdzenie własnych umiejętności i kompetencji nie tylko w kontekście analiz biznesowych, ale także w pracy zespołowej. Czteroosobowe drużyny rywalizują ze sobą na jednym rynku, wpływają na pozycję własnej firmy i starają się przebić konkurencję.

Organizatorzy wierzą, że projekt wspiera młode talenty, pokazując im jak ogromny potencjał w nich drzemie! Pewnym jest, że wśród uczniów i uczennic pomorskich szkół średnich jest wiele przyszłych liderów, menedżerów i przywódców! GFKM zapewnia możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesu, którzy na co dzień pracują w kadrą menedżerską średniego i wyższego szczebla.

Podczas Turnieju zespoły pracowały na strategicznych grach biznesowych Marketplace Simulation. Na co dzień są one wykorzystywane w trakcie kształcenia uczestników programu Executive MBA. Osiągnięcia uczniów pokazują, że już teraz mogą oni rywalizować z zawodowcami!

Wyniki Turnieju

W II edycji Turnieju wzięło udział łącznie 36 zespołów z całego Pomorza. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół znajdujących się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Lęborku, Rumii, Redzie, Skórczu, Chojnicach, Starogardzie Gdańskim, Słupsku, Pucku, Sztumie, Swarożynie, Przodkowie, Miastku i Warcinie. Sześć najlepszych drużyn dotarło do wielkiego finału, w którym podczas trzech dni zaciekłych rywalizacji walczyli o pierwsze miejsce i tytuł GFKM Masters.

Relację z wydarzenia znajdziecie na naszym kanale na YouTube!

W Finale znalazły się:

  • Zespół Szkół Technicznych w Sopocie | skład reprezentacji: Jessica Adamska, Kamil Baraniak, Łukasz Leżyński, Danila Minkou
  • Zespół Szkół Ekonomicznych im. ks. Janusza St. Pasierba w Tczewie | Marceli Mikuła, Kacper Żurowski, Wiktoria Stankiewicz, Weronika Głaczyńska
  • Zespół Szkół Administracyjno-Ekonomicznych w Gdyni | Hubert Łobaczewski, Wiktoria Szwab, Tymoteusz Kardzis, Maciej Puk
  • I Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku | Lena Grybisz, Joanna Myszk, Marcel Łazorczyk, Wojciech Staniaszek
  • II LO im. Bolesława Chrobrego w Sopocie | Zofia Chrzan, Alicja Kimla, Lillianna Przybyciel, Anna Żeleźniak

Walka była zacięta, ale ostatecznie zwyciężyła reprezentacja z Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego im. Pawła Adamowicza w Gdańsku, w której skład wchodzili: Mikołaj Matuszewski, Feliks Luks, Aleksander Dudek, Tymoteusz Musiał! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wszyscy finaliści otrzymali nie tylko pamiątkowe dyplomy, ale także nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz statuetki, które zostały wręczone przez naszych gości specjalnych: Prorektora Uniwersytetu Gdańskiego pana profesora Arnolda Kłonczyńskiego, przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego pana wicedyrektora Ludwika Szakiela i pana Damiana Orła, przedstawiciela Kuratorium Oświaty w Gdańsku pana dyrektora dra Jerzego Wiśniewskiego, przedstawiciela Rady Fundacji GFKM pana dra Jana Kuligowskiego oraz Prezes Zarządu GFKM panią Jolantę Szydłowską.

Dziękujemy za udział i do zobaczenia w przyszłym roku! Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na naszą stronę na Facebook’u.

Wydarzenie otrzymało Patronat Honorowy Marszałka Województwa Pomorskiego Mieczysława Struka oraz Patronat Honorowy Pomorskiego Kuratora Oświaty. Partnerem wydarzenia jest Olivia Centre. Dziękujemy za wsparcie i obecności na gali!