Alain Ged

Alain GED jest profesorem strategii korporacyjnej, finansów i przedsiębiorczości w IAE Aix-en-Provence Graduate School of Management Uniwersytetu Aix-Marseille. Pełnił funkcję dziekana przez 10 lat, od 2001 do 2009 roku.

Posiada tytuł magistra nauk ekonomicznych na Uniwersytecie Aix-Marseille (1977). Ukończył także Graduate School of Marseille z tytułem MBA (1976) i uzyskał dyplom Chartered Accountant – biegłego dyplomowanego księgowego (1980). Jego doktorat z Uniwersytetu Paul Cezanne napisany został w dziedzinie strategii (1981).

Specjalizuje się w strategii korporacyjnej, finansach korporacyjnych i przedsiębiorczości. Jest autorem publikacji w tych dziedzinach w licznych czasopismach. Ostatnio jego tematy badawcze dotyczyły ładu korporacyjnego.

Alain GED jest od 6 lat członkiem zarządu EFMD, a obecnie jest członkiem organu przyznającego uprawnienia przy Komitecie Akredytacyjnym EQUIS. Dokonywał audytu wielu najlepszych szkół biznesu na całym świecie a w niektórych z nich był konsultantem. Oprócz tego Alain GED jest prezesem Zarządu Euro*MBA, który prowadzi konsorcjum szkół biznesu, jedno z niewielu w Europie.

Jest konsultantem wielu klientów korporacyjnych i jest zaangażowany w różne klastry we Francji, gdzie pomaga rozwijać nowe firmy typu start-up i spin-off. Prywatnie prowadzi międzynarodową firmę, działającą głównie w branży profesjonalnego sprzętu do gotowania.

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco o aktualnych wydarzeniach!Dbamy o Twoje dane, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Tak, wyślij mi Newsletter.

FreshMail.pl