Bartosz Ciepluch

Bartosz Ciepluch

Powrót do kadry

Networking and Edge Vice President and General Manager of datacenter, AI networking Poland, zatrudniających pracowników głównie skoncentrowanych na badaniach i rozwoju w zakresie centrach danych, łaczności, sieci, sztucznej inteligencji, grafiki oraz innych zaawansowanych technologiach.

Przed dołączeniem do firmy Intel, Bartosz był szefem Centrum Technologicznego firmy Nokia we Wrocławiu (około 4000 pracowników w 2020 r.) oraz członkiem zarządu Nokia Solution and Network. Ukończył Politechnikę Łódzką (praca przygotowana we współpracy z Uniwersytetem w Sewilli w Hiszpanii) uzyskując tytuł Master of Science. Ukończył również Akademię Ekonomiczną we Wrocławiu, gdzie specjalizował się w Zarządzaniu Małymi i Średnimi Przedsiębiorstwami.

Bartosz koncentruje swoje wysiłki na ustanowieniu światowej klasy praktyk inżynierii oprogramowania i przywództwa oraz kluczowych inicjatyw w zakresie różnorodności i inkuzywności, jak i przyszłego talentu technicznego. Aktywnie uczestniczy w planowaniu rozwoju firmy, poszerzaniu relacji społecznościowych i akademickich, wdrażaniu wydajności między grupami, a także wykorzystuje regionalne położenie Polski, aby jak najlepiej wspierać klientów firmy Intel.

​​​​​​​Prywatnie Bartosz jest szczęśliwym mężem i ojcem trzech córek. W wolnym czasie lubi żużel, squash i czytanie książek biznesowych.