Beata Ligman

Beata Ligman

Powrót do kadry

Specjalizuje się w szkoleniach z wystąpień publicznych, autoprezentacji, przeciwdziałania stresowi i wypaleniu zawodowemu oraz projektach doradczych w zakresie komunikacji społecznej.

Jako trenerka szkoliła pracowników wszystkich szczebli zarządzania, realizowała projekty doradcze z zakresu Public Relations dla firm i projektów społecznych, prowadziła zajęcia i warsztaty na Uniwersytecie SWPS a także na studiach MBA.

W pracy trenerskiej i doradczej wykorzystuje doświadczenie wieloletniej pracy dziennikarskiej w prasie i telewizji a także kilku lat na stanowisku dyrektorki Departamentu Promocji Województwa w UMWP.

Z wykształcenia anglistka (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu), ukończyła także Podyplomowe Studia Public Relations (Instytut Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego), Podyplomowe Studia Trenerów Biznesu (SWPS i Laboratorium Psychoedukacji) oraz Coaching Fundamentals, Noble Manhattan w Instytucie Rozwoju Biznesu. Certyfikowana Trenerka metody Points of You®. Ukończyła 8-tygodniowy kurs MBSR (Mindfullness Based Stress Reduction).

Doświadczenie zawodowe zdobyła pracując m.in. dla:
Politechnika Gdańska (MBA), KPMG, Urząd Miasta Gdańska, TUiR WARTA S.A, Orlen, Stocznia Remontowa Nauta, Akademia Finansów i Biznesu „Vistula”, Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku, Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni, Energa S.A, Pracodawcy Pomorza, Hanseatic Parliament w Hamburgu, Gdańskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej, ALLCON.

Była ratowniczka WOPR, do dziś lubi popływać w Bałtyku. Najbardziej ze wszystkiego jednak, w wolnym czasie, uwielbia włóczyć się po różnych okolicach, leniwie popijać kawę i rozmawiać z ludźmi. Ćwiczy i doskonali praktykę mindfululness.