Beata Pluta

Beata Pluta

Powrót do kadry

Beata Pluta to mentor, trener biznesu, certyfikowany coach zespołu Action Learning (WIAL), certyfikowany coach mocnych stron (Strengths Community Coach), Certyfikowany Mentor Biznesu, Certyfikowany trener FRIS, wykładowca na studiach podyplomowych wyższych uczelni. Prowadzi swoje autorskie programy studiów podyplomowych „Studia menedżerskie” i Akademia Coachingu i Mentoringu”. Menedżer z ponad 20 letnią praktyką w obszarze sprzedaży, finansów, usług w korporacjach z kapitałem skandynawskim, zarządzała dużymi zespołami na szczeblu Dyrektora Regionu i Dyrektora Sprzedaży.

W praktyce wykorzystuje mentoring i coaching współpracując z menadżerami i zespołami wielu korporacji (m.in. IT, produkcyjnych, logistycznych, medycznych i usługowych), dzieli się wiedzą oraz praktycznymi doświadczeniami.  Jako trener prowadzi warsztaty z zakresu rozwoju kompetencji przywódczych i menedżerskich, mentoringu,  zarzadzania zmianą, efektywnej komunikacji,  wykorzystywania Talentów w budowaniu i zarzadzaniu zespołem, a także z technik sprzedaży i jakości obsługi klienta oraz radzenia sobie ze stresem. Prowadzi programy rozwojowe Akademia Lidera, Akademia Młodego Lidera, Akademia Coachingu i Mentoringu, Program Rozwoju Talentów i Budowania Mocnych Stron.

Propagatorka mentoringu wewnętrznego w przedsiębiorstwach. Dzięki kulturze mentoringu wiedza i doświadczenie kluczowych pracowników zostaje w Firmie, a mniej  doświadczeni pracownicy i menedżerowie przejmują wiedzę i dobre praktyki oraz korzystają z doświadczeń najlepszych. Przygotowuje specjalistów w swojej dziedzinie do roli mentora wewnętrznego pomagając im rozwinąć odpowiednie cechy i kompetencje.

Pracuje z zespołami według modelu Action Learning wpływając na wzrost skuteczności biznesowej zespołu oraz rozwój kompetencji poszczególnych członków. Wspierając zespoły jako  Action Learning Coach pomaga usprawnić myślenie systemowe, zbudować zespoły o wysokiej skuteczności, rozwijać liderów, zapewnić ciągłe uczenie się oraz rozwinąć kulturę organizacyjną.

Jako coach mocnych stron pomaga firmom rozwijać Talenty (Instytut Gallupa) na poziomie indywidualnym, zespołowym i organizacyjnym wspierając budowę kultury organizacyjnej bazującej na Mocnych Stronach.

Doradza firmom w obszarze efektywności organizacyjnej i optymalizacji procesów. Jest mentorem właścicieli firm i menedżerów dbając o odkrywanie i rozwój ich potencjału. Jest mentorem największego w Polsce Programu Mentoringowego prowadzonego przez Fundację Liderek Biznesu.

Absolwentka Wydziału Ekonomicznego na Uniwersytecie Szczecińskim, rozwijała swoje kompetencje w kraju i za granicą z zakresu przywództwa m.in. Leading People in Business; Self leadership; Team leadership; AfT Leadership Coaching School (według certyfikacji ICF), Action Learning wg WIAL, Strengths Community Coach – uwalniamy mocne Strony, MENTOR Foundation w Szkoła Mentorów Biznesu, Certyfikacja trener FRIS.

Właścicielka firmy szkoleniowo – doradczej „Lead-up”, współzałożycielka grupy firm doradczych „Twój – Mentor”, superwizorka w programie mentoringowym Akademii Nauk Stosowanych ZPSB. Członkini i mentorka w międzynarodowym klubie mówców Toastmasters.