Bill Collins

Bill Collins jest Starszym Wykładowcą w Rotterdam School of Management, Erasmus University i koordynatorem i instruktorem w Kenan-Flagler Business School. Bill prowadzi również programy rozwojowe kadry zarządzającej w firmach i zajęcia z zarządzania zasobami ludzkimi oraz zachowania w organizacji. Chociaż jego akademickie doświadczenie zawodowe obejmuje prowadzenie zajęć w Japonii i Zjednoczonych Emiratach Arabskich, większość czasu poświęca na pracę w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym w Holandii, Hiszpanii, Niemczech, Belgii, Chorwacji i Polsce.

Bill współpracował z takimi firmami, jak AstraZeneca, Aon, Bloomberg, BRE Bank, Corus, Deutsche Telekom, Henry Schein, IBS Moskwa, ING, Pliva, PricewaterhouseCoopers, Shell i Wolters Kluwer. Posiada doświadczenie w branży farmaceutycznej, dystrybucji produktów medycznych, przemyśle, ICT, edukacji oraz w usługach logistycznych i biznesowych.

Przed przeprowadzką do Holandii, Bill mieszkał w Hiszpanii i prowadził zajęcia dla menedżerów w Instituto de Empresa w Madrycie, gdzie był również dyrektorem Centrum Zasobów Ludzkich – projektu non-profit, współfinansowanego przez Instituto de Empresa, Airtel i IBM. Wcześniej Bill był doradcą ds. Zasobów Ludzkich w Towers Perrin (obecnie Towers Watson), jednej z największych globalnych firm doradczych w Atlancie w stanie Georgia, USA.

Bill posiada tytuł magistra oraz doktorat z psychologii przemysłowej i organizacyjnej z Georgia Institute of Technology w Atlancie w stanie Georgia w USA. Ukończył studia licencjackie w Texas A&M University w College Station, w stanie Teksas w USA. Publikował artykuły w czasopismach, takich jak International Journal of Human Resource Management, Journal of Organizational Behavior i Journal of Applied Psychology. Zainteresowania naukowe Billa obejmują badanie wpływu zróżnicowania organizacyjnego i przywództwa na zaangażowanie i wydajność pracowników.

 

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco o aktualnych wydarzeniach!Dbamy o Twoje dane, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Tak, wyślij mi Newsletter.

FreshMail.pl