Dominika Sadowska

Międzynarodowa ekspertka z obszaru polityki i prawa antydyskryminacyjnego. Zajmuje się  projektowaniem i wdrażaniem strategii dotyczących zarządzania różnorodnością, inkluzji i przeciwdziałania dyskryminacji na poziomie organizacji oraz gmin i największych polskich miast. Uczestniczyła w opracowaniu Modelu na rzecz Równego Traktowania w Gdańsku, prowadziła prace nad opracowaniem strategii zarządzania różnorodnością dla Warszawy. Aktualnie zaangażowana w prace zespołu eksperckiego opracowującego strategię antydyskryminacyjną dla Poznania.

Początkowo zatrudniona w trzecim sektorze, następnie pracowała dla organizacji międzynarodowych, takich jak IOM, Amnesty International, Rada Europy czy Komisja Europejska, by następnie jako główny specjalista w centralnych organach administracji publicznej być odpowiedzialna za projektowanie i wdrażanie strategii antydyskryminacyjnych. Wielokrotnie reprezentowała Polskę na sesjach OBWE, ONZ czy programach Komisji Europejskiej.

Trenerka kompetencji społecznych, założycielka Strefy Różnorodności. Od 2011 roku prowadzi działalność szkoleniową, pracując zarówno dla czołowych międzynarodowych marek, jak i organów administracji publicznej w zakresie opracowywania strategii D&I i projektowania partycypacyjnego. Jest również certyfikowanym mediatorem związanym z Polskim Centrum Mediacji i Centrum Rozwiązywania Sporów i Konfliktów przy Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, gdzie realizuje mediacje dotyczące konfliktów wewnątrzorganizacyjnych i pracowniczych również wynikających z kwestii międzykulturowych. Zwolenniczka wprowadzenia instytucji mediacji do CSR.

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco o aktualnych wydarzeniach!Dbamy o Twoje dane, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Tak, wyślij mi Newsletter.

FreshMail.pl