Igor Gielniak

Igor Gielniak

Powrót do kadry

Specjalizuje się w tematyce zarządzania kryzysowego w firmach (turnaround management). W latach 1997-2019 przeprowadził, jako członek zarządu i dyrektor ds. restrukturyzacji, naprawy firm w branżach produkcji i dystrybucji mebli biurowych, dystrybucji stali, produkcji maszyn dla energetyki, produkcji maszyn dla przemysłu mięsnego, produkcji wentylatorów przemysłowych oraz przygotował plany naprawcze dla innych branż. Prowadzi również wykłady na ten temat. Posiada ogromną wiedzę w obszarach takich jak: controlling i księgowość zarządcza, IT, logistyka, finanse, marketing i sprzedaż. Brał udział w wielu szkoleniach, w tym w USA i Norwegii.

Uzyskał stopień doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie nauki o zarządzaniu i jakości na Wydziale Zarządzania i Ekonomii na Politechnice Gdańskiej. W 2022 roku napisał i obronił doktorat z dziedziny zarządzania przedsiębiorstwem w kryzysie.

Jako prezes swojej pierwszej firmy rozwinął ją do poziomu lidera w branży w ciągu 5 lat. Nieprzerwanie przez 3 lata korzystał we własnej firmie z usług jednych z najlepszych konsultantów z USA. W swojej wieloletniej praktyce miał sposobność pracować z partnerami biznesowymi z wielu krajów świata, poznając ich specyfikę i odmienność.

W wolnych chwilach jeździ na rowerze, na nartach, żegluje na łodziach regatowych, uczy się języków obcych i rozwiązuje łamigłówki matematyczno-logiczne.