Katarzyna Chrulska

Katarzyna Chrulska

Powrót do kadry

Trener biznesowy, specjalista ds. komunikacji międzykulturowej, różnic kulturowych, negocjacji międzynarodowych i zarządzania projektami.

W pracy zawodowej przede wszystkim szuka wyzwań i zadań związanych ze środowiskiem międzynarodowym. Pracowała między innymi  jako Import & Logistics Manager w firmie importującej kawę z Ameryki Południowej, jako Business Processes & Quality Manager oraz Chief Human Resources Oficer w międzynarodowej firmie produkcyjnej. Odpowiedzialna była za opracowanie i wdrożenie systemu zarządzania procesami i Balanced Scorecard.

Autorka strategii organizacji i zarządzania oraz strategii zarządzania zasobami ludzkimi w międzykulturowej korporacji. Pracowała również jako Dyrektor Zakupów i Logistyki w fabryce mebli. Najciekawszym zadaniem na tym stanowisku było budowanie efektywnych relacji z zagranicznymi dostawcami w Europie, Azji i Ameryce Środkowej. Obecnie pracuje jako manager w Gaz-System. W codziennej pracy wykorzystuje wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu projektami międzynarodowymi. Reprezentuje firmę w czasie spotkań i konferencji międzynarodowych jako panelista lub moderator.

Jest certyfikowanym Trenerem szkoły MATRIK wg brytyjskich standardów szkoleniowych. Oprócz zarządzania i marketingu na Politechnice Gdańskiej, ukończyła studia MBA w GFKM.  W ramach pracy dyplomowej MBA prowadziła badania nad kulturą biznesu: „Różnice kulturowe w biznesie międzynarodowym. Porównanie polskiej kultury biznesu z kulturami wybranych partnerów handlowych”, pod opieką amerykańskiego twórcy jednego z modeli kulturowych Richarda Gestelanda.

Prowadziła szkolenia m.in.. dla :

Morska Agencja Gdynia, GAZ-SYSTEM, Izba Gospodarcza Gazownictwa, Danone, Arcerol Mitall, Pandora , APERAM

Uczestnicy zajęć szczególnie doceniają u Katarzyny Chrulskiej,  to że jest równocześnie aktywnym menadżerem i trenerem. Posiada ogromne doświadczenie międzynarodowe, który potrafi przekazać interaktywnie i ciekawie. Usłyszała wiele razy w życiu: zainspirowałaś mnie i „nie mogę się doczekać aż wdrożę to, czego nauczyłem/am się na tym szkoleniu w mojej pracy” oraz „pracuję w środowisku międzynarodowym wiele lat nie spodziewałam się niczego specjalnie nowego na tym szkoleniu, okazało się, że trenerka nie tylko uporządkowała moją wiedzę na tematy międzykulturowe, ale również zainspirowała mnie i zachęciła do dalszego pogłębienia tego tematu”.

Katarzyna Chrulska jest autorem artykułów z zakresu komunikacji międzykulturowej i różnic kulturowych, w tym między innymi „Biznes po chińsku” w Zachodniopomorskim Przedsiębiorcą oraz  seria artykułów w czasopiśmie Wymiary kultury.

Prywatnie uwielbia podróżować (zarówno biznesowo jak i prywatnie), aby  doświadczać różnic kulturowych na żywo. Ma przyjaciół na sześciu kontynentach. Odwiedziła ponad 70 krajów.