Maciej Szymański

Maciej Szymański

Powrót do kadry

Specjalizuje się w szkoleniach z obszaru szczupłego przedsiębiorstwa – koncepcji Lean. Szczególną uwagę przywiązuje do właściwego rozpoczęcia procesów transformacji organizacji skupionych na Ludziach.

Ponad dwudziestoletni staż pracy jako menedżer operacyjny w firmach zatrudniających od kilkudziesięciu do kilkuset osób pozwala mu rozwiązywać wiele problemów związanych między innymi z motywowaniem Załóg, transformacją kultury organizacyjnej czy doskonaleniem procesów.

Ponadto praca na stanowiskach dyrektora operacyjnego, produkcji czy szefa zakładów umocniła jego kompleksowe i całościowe spojrzenie na procesy i zdarzenia. Każdy nowy projekt zaczyna od najpełniejszego zrozumienia bieżącej sytuacji, istniejących związków przyczynowo skutkowych.

Swoje doświadczenie i wiedzę przekazuje Menedżerom i Pracownikom podczas szkoleń wewnętrznych. Jest przekonany, że rozwój podległych pracowników jest obowiązkiem każdego menedżera, który zamierza skutecznie przewodzić Ludziom.

Jest specjalistą od budowy efektywnych struktur, zespołów produkcyjnych i operacyjnych. Projektowania i budowy fizycznych procesów wytwórczych oraz logistyki wewnętrznej zakładów. Wsparcia rekrutacji i rozwoju Załogi. Przede wszystkim transformacji kultury organizacyjnej w kierunku podmiotowości Człowieka.

Uważa, że prawie wszystko jest możliwe i wszystko można zmienić, a także dalej doskonalić. Swoje przekonania wywodzi z praktycznego działania w środowiskach żywych firm.

 

Doświadczenie zawodowe zdobył pracując m.in.:

Dellner Couplers Sp. z o.o., Curver Sp. z o.o., Aluship Technology. Sp. z o.o., Tapflo Sp. z o.o., MZCH Organika SA, Marcopol Sp. z o.o.

Po szkoleniach usłyszał: „… to my powinniśmy podziękować Panu za wczorajszy dzień, ponieważ ta rozmowa była dla nas mówiąc kolokwialnie bardzo dużą „wartością dodaną” i przede wszystkim bardzo miłym spotkaniem, które na pewno pozostanie w naszej pamięci na długi czas …”

Lubi zwiedzać Świat i poznawać inne kultury, co również pozwala mu być bardziej otwartym na ludzi. Ogromnie podziwia cuda przyrody ożywionej i nieożywionej. Interesuje się także projektowaniem, majsterkowaniem i kulinariami. W wolnym czasie lubi czytać książki (zwłaszcza te z tematyki zarządzania). Weekendy spędza poza domem – nierzadko można go spotkać w kajaku na jednym z kaszubskich jezior.