Marek Szurawski

Marek Szurawski

Powrót do kadry

Tłumacz, pisarz, żeglarz – marynista, muzyk, dziennikarz i szkoleniowiec, specjalista w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej, w tym technik uczenia się i twórczego myślenia.

Członek Rady Programowej Instytutu Nowoczesnej Edukacji. Trener i metodyk współpracujący stale z Akademią Nauki w Warszawie. Certyfikowany trener programu Butterfly Universe. Twórca programów szkoleniowych „Pamięć dla sukcesu” dla firm, instytucji i szkół wyższych. Autor innowacyjnych programów radiowych „HiMemory. Pięć minut dla pamięci”. Mentor mistrza świata w zapamiętywaniu, Jędrzeja Cytawy. Założył Akademię ECCE HOMO XXI, niepubliczną placówkę oświatową, propagującą nowoczesne techniki twórczego uczenia się w połączeniu z autorozwojem.

Ukończył studia na Politechnice Warszawskiej. Odznaczony Złotym Krzyżem za wkład w rozwój żeglarstwa polskiego.

Marek Szurawski – tłumacz, pisarz, żeglarz – marynista, muzyk, dziennikarz i szkoleniowiec, ekspert w zakresie rozwoju osobowości i nowoczesnych technik pracy umysłowej, w tym technik uczenia się i twórczego myślenia.

Publikacje:

Autor licznych tłumaczeń, opracowań, programów radiowych i telewizyjnych (w tym programu HiMemory! Pięć minut dla pamięci) i trzech bestsellerowych książek:

Pamięć. Trening interaktywny,

Pamięć i intelekt. Trening mistrzowski,

Pamięć na całe życie. Trening arcymistrzowski.