Marzena Grochowska

Marzena Grochowska

Powrót do kadry

Brainolożka, superwizorka PTWP, facylitatorka DISC, specjalistka ds. zdrowia i bezpieczeństwa, mgr pielęgniarstwa. Absolwentka Akademii Trenerów Biznesu LAB, Noble Manhattan Coaching Polska, Wyższej Szkoły Bankowej i Wyższej Szkoły Humanistycznej w Gdańsku.

Mentorka biznesów kobiecych, pomysłodawczyni projektu Szminki/Ploty/Papiloty, Prezeska Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Na sali szkoleniowej od 2007 roku. Na co dzień pracuje w przemyśle ciężkim (kopalnie i hutnictwo), dla marek takich jak: Arcelor Mittal, CRH, Trzuskawica, oraz produkcji min dla: Dr Schumacher, Nexteer, Eaton, badając klimat i kulturę bezpieczeństwa oraz prowadząc procesy szkoleniowe, coachingowe i mentorskie. Jest coachem kariery Fundacji Integralia – Hestia Sopot. Z zakresu neuronauk, jako brainolog popularyzuje wiedzę o zdrowym mózgu.

Szczególnie bliskie jej obszary to: rozwój osobisty, motywacja, współpraca w zespole, zarządzanie zasobami ludzkimi, zarządzanie talentami, neuronauka w biznesie. Jako ekspertka do spraw kultury bezpieczeństwa w firmach produkcyjnych udowadnia, że szkolenia z zakresu bezpieczeństwa i ochrony zdrowia mogą być fascynujące. Pasjonują ją ludzie, więc wszystko co robi, robi po to, żeby rozwijać innych i siebie. Jest wulkanem pozytywnej energii, którą zaraża na sali i w życiu codziennym.

Autorka książki „GPS szczęścia”, inspiruje, pobudza do myślenia, dodaje odwagi w podejmowaniu decyzji, a jej kreatywność sprawia, że określeniem najmniej do niej pasującym jest „przeciętność”. Od 2020 roku pełni funkcję Prezeski Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Kobiet Biznesu. Charytatywnie wspiera Fundację Hospicyjną jako wolontariuszka.