Marzena Strzelczak

Marzena Strzelczak

Powrót do kadry

Doradczyni ds. DEI Zarządu Forum Odpowiedzialnego Biznesu związana z organizacją od 10 lat. Specjalizuje się w tematyce DEI, zrównoważonego rozwoju (ESG) i komunikacji. Pomysłodawczyni i współautorka badania Diveristy IN Check, licznych publikacji i artykułów poświęconych tej tematyce. Doświadczona menedżerka, wcześniej w dużych grupach kapitałowych (branże: finansowa i energetyczna). Od 2016 roku odpowiada za rozwój Karty Różnorodności w Polsce i współpracę z Platformą Diversity Charters przy Komisji Europejskiej i prowadzi szkolenia w tym zakresie. W latach 2022 – 2023 członkini Zarządu CSR Europe.

Wcześniej pełniła funkcje: pełnomocniczki Zarządu ds. Strategii Zrównoważonego Rozwoju i Odpowiedzialnego Biznesu w PGNiG, szefowej zespołu zajmującego się komunikacją ze społecznościami lokalnymi w procesie poszukiwań gazu z Łupków, członkini zarządu Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza i Rady Fundacji Muzeum im. Ignacego Łukasiewicza w Bóbrce.

Polonistka, absolwentka studiów podyplomowych dotyczących marketingu, PR i CSR w Polsce i za granicą, w tym m.in. na Uniwersytecie w Genewie i na Uniwersytecie w Cambridge, a od niedawna (2023 r.) także dyplomowana nauczycielka języka polskiego jako obcego.