Tomasz Kosior

Tomasz Kosior

Powrót do kadry

Specjalizuje się z szkoleniach handlowych B2B (m.in.: telefoniczne rozmowy cold call, pierwsze spotkania, negocjacje, zamykanie sprzedaży), menedżerskich warsztatach narzędziowych (m.in.: trudne rozmowy i decyzje, feedback, motywowanie zespołu) oraz skutecznej komunikacji (głównie na bazie teorii analizy transakcyjnej).  

Doświadczenie zawodowe zdobywał w branży finansowej jako Doradca Zarządu w jednej z największych firm brokerskich w Polsce (ubezpieczenia), gdzie zajmował się strategicznymi projektami rozwojowymi oraz zapewnieniem jakości świadczonych usług. Odpowiadał również za budowanie kompetencji handlowych zespołów, także jako trener wewnętrzny. W dalszych latach kariery zawodowej pracował jako interim manager oraz project manager w różnych branżach. Posiada doświadczenie w kierowaniu start-up’ami.  

Z uczestnikami szkoleń pracuje głównie metodą warsztatową (praca z diagnozą), dzięki czemu uczestnicy mają okazję do „zajęcia się” ich realnymi problemami i wyzwaniami z jakimi mierzą się w codziennej pracy.  

Ukończył Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku zarządzanie i marketing o specjalności organizacja i kierowanie przedsiębiorstwem. Jest także absolwentem Akademii Trenerów Biznesu Kontrakt OSH. Posiada uprawnienia brokera ubezpieczeniowego. Prowadził wykłady fakultatywne dla studentów UMK z tematyki rynku ubezpieczeń.  

W wolnych chwilach gra w squasha, chodzi po górach, patologicznie przegrywa w szachy z nastoletnim synem, ściga się z dojrzewającą córką na ilość przeczytanych książek, interesuje się tym, co w świecie politycznym oraz biega, saunuje i jeździ na rowerze. W końcu… próbuje dorównać aktywnością z młodym border colie o wymagającym z definicji imieniu K2.