Zdzisław Kolmaga

Z wykształcenia inżynier elektryk ze specjalnością automatyka i metrologia przemysłowa. Studiował również przez rok fizykę na Uniwersytecie Jagielońskim. Zdobył doświadczenie w zarządzaniu projektami, w różnorodnym środowisku przemysłowym, w szczególności w implementacji komputerowych systemów zarządzania utrzymaniem ruchu (CMMS). Posiada doświadczenie w IT (również programował).
Planował i realizował projekty budowy fabryk, kontraktował i zarządzał ludźmi zdobywając umiejętności organizacyjne.

Trzykrotnie, w korporacyjnym środowisku, udało mu się stworzyć zespół pracujący według głównych zasad turkusowej organizacji.

Od lat jest zainteresowany Lean, ewolucją organizacji a w szczególności organizacją pracy „bez kierowników” (turkusowe organizacje), psychologią, neuropsychologią i Komunikacją bez przemocy Marshalla Rosenberga (NVC). Posiada doświadczenie we wdrażaniu Lean i WCM zarówno jako konsultant jak i manager.

Był studentem Profesora Dr. Hajime Yamashina, współtwórcy Word Class Manufacturing (WCM – Produkcja Klasy Światowej).

Jest coachem, wykładowcą, mediatorem i trenerem w tematyce Turkusowych organizacji „bez kierowników”, Neurologii i komunikacji, MS Project, Lean, World Class Manufacturing (WCM), Project Management, Utrzymania ruchu, wdrożeniowcem Computer Maintenance Management System (CMMS)…

Praktykuje od wielu lat coaching i mediacje w środowisku pracy. Do bardziej spektakularnych osiągnięć w tym zakresie zalicza mediacje pomiędzy angielskim inwestorem modernizującym fabrykę czekolady a jego głównym japońskim wykonawcą i szwajcarskim inżynierem budowy gdzie oprócz umiejętności mediatora bardzo ważne było uwzględnienie różnic kulturowych.

Zapisz się do Newslettera

Bądź na bieżąco o aktualnych wydarzeniach!Dbamy o Twoje dane, możesz zrezygnować w dowolnym momencie.

Tak, wyślij mi Newsletter.

FreshMail.pl