Klub Absolwentów MBA GFKM | Katowice

Powrót do aktualności

Wartość projektowania w sztuce biznesu

Zapraszamy na spotkanie organizowane dla Absolwentów Master of Business Administration GFKM.

Prelegentem będzie Tadeusz Jelec, utytułowany projektant m.in samochodów marki Jaguar

Projekt, projektowanie, projektant, to pojęcia które często kojarzą się nam z pewnego rodzaju lekkodusznością i niefrasobliwością. Sztuka twórcza to nie lekkoduszność w tworzeniu, ale uporządkowana logika i ciąg zdarzeń. Nieczęsto wspomina się też o związkach tej dziedziny ze sztuką biznesu. Moje ponad 30 lat doświadczenia w projektowaniu dla przemysłu samochodowego nauczyły mnie wyrozumiałości oraz szacunku dla wielu dziedzin, które wpływają na tzw. design, ale również zrozumienia mechanizmu wpływu projektowania na te obszary.

Tak więc projektowanie w sztuce biznesu, czy biznes w sztuce projektowania?

Wystąpienie pozwoli zrozumieć proces powstawania produktu – na przykładzie projektowania samochodu – oraz zależności i wytyczne, jakie należy spełnić, by móc oddać gotowy produkt klientowi. Co należy wiedzieć, aby rozpocząć prace nad stworzeniem produktu?

Ta wiedza pozwala zrozumieć jak uszyć produkt na miarę i jak wiele działów i osób jest zaangażowanych w projekt. Każdy element jest owocem niewyobrażalnej liczby decyzji podejmowanych przez zespół, kierujący się kwestiami z zakresu inżynierii, estetyki, a przede wszystkim oczekiwaniami i emocjami użytkownika. Ważna jest praca zespołowa i zrozumienie tego co chcemy osiągnąć. Nawet najprostsze produkty codziennego użytku konkurują ze sobą, starając się zaoferować to coś, co przyciągnie wzrok odbiorcy i lepiej odzwierciedli jego gust i styl życia, a w efekcie ma przynieść nam sprzedaż i rozpoznawalność marki.

Termin spotkania

20.11.2019

17:30–19:00

Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach
ul. Opolska 15, Katowice

ZAPISZ SIĘ

PRELEGENT

Tadeusz Jelec projektant wnetrz jaguarow Tadeusz Jelec

Pod jego kierunkiem powstały projekty takie jak najnowsze wnętrze Jaguara XE, wnętrza Jaguarów XF i XF Sportbrake po liftingu, Project 7, czy F-Type Coupe pierwszej oraz drugiej generacji. Ten ostatni projekt zdobył miano “Najpiękniejszego samochodu sportowego roku 2014” w plebiscycie czytelników czasopisma Auto Motor und Sport. W 2017 roku czasopismo Auto Świat przyznało mu tytuł Człowieka Roku za całokształt pracy w przemyśle motoryzacyjnym.

W kwietniu 2019 roku przeszedł na emeryturę aby poświecić swój czas na przekazywanie wiedzy i doświadczenia młodym adeptom sztuki projektowania jak również uczestniczyć w projektach związanych z przyszłymi formami mobilności i projektowaniem form użytkowych.

 

KONTAKT:

Michał Kuligowski

mail: m.kuligowski@gfkm.pl

tel. +48 696 756 723