GFKM partnerem 22. corocznej konferencji BMDA w Gdańsku

Powrót do aktualności

GFKM partnerem konferencji Mastering the Future: AI Impact on Business Models and Practice” organizowanej przez Baltic Management Developement Association (BMDA).

W dniach 25-26 kwietnia odbyła się 22. edycja konferencji organizowanej przez Baltic Management Developement Association. W tym roku członkowie BMDA zostali zaproszeni do Europejskiego Centrum Solidarności w Gdańsku. Tematem przewodnim była sztuczna inteligencja i jej praktyczne zastosowanie w biznesie oraz nauczaniu akademickim. Uczestnicy mogli posłuchać doświadczeń menedżerów oraz przedstawicieli szkół biznesu z całej Europy na temat rewolucji AI w praktycznych aspektach edukowania i zarządzania przedsiębiorstwem.

Podczas konferencji poruszone zostały między innymi tematy związane z:

  1. Przykładami kluczowych zmian w modelach biznesowych i aspektach operacyjnych związanych z powszechną dostępnością sztucznej inteligencji.
  2. Nowymi kompetencjami wymaganymi od menedżerów, które związane są z pojawieniem się narzędzi AI.
  3. Możliwymi modyfikacjami programów MBA i innych kursów menedżerskich z wykorzystaniem sztucznej inteligencji.

Czym jest BMDA?

Misją Baltic Management Developement Association jest tworzenie międzynarodowej sieci rozwoju zarządzania zainicjowanej przez szkoły biznesu, uniwersytety, indywidualnych profesorów i przedstawicieli biznesu przede wszystkim z krajów bałtyckich. Celem organizacji jest budowanie pomostu pomiędzy szkołami Zachodniego i Wschodniego Zarządzania zwracając uwagę na wzbogacający charakter związany ze współpracą różnych kultur. Obecnie zrzesza około 70 członków należących do 27 krajów z całego globu.

GFKM nawiązała współpracę z BMDA w 2008 roku i od tamtej pory jest jej członkiem. Dzięki temu Fundacja może czerpać i dzielić się wiedzą z zagranicznymi organizacjami na temat nowoczesnego zarządzania w biznesie. Dziękujemy za możliwość udziału w konferencji i zapraszamy na kolejne edycje!