Structogram®

Opis metody

System szkoleniowy STRUCTOGRAM® jest wykorzystywany jako fundament szkolenia menedżerów, szkoleń sprzedażowych lub dostosowywania innych szkoleń uzupełniających, takich jak komunikacja, negocjacje, budowanie zespołu, współpraca, zarządzanie stresem, sprzedaż i przywództwo.

Badanie wykonywane jest on-line, lub stacjonarnie.

Wyróżnione są 4 rodzaje badania:

Structogram 1 – Klucz do poznania siebie

Poznajesz swoje predyspozycje, mocne i słabe strony oraz możliwości, jakie daje Ci Twoja natura. Jesteś bardziej efektywny, zmotywowany i wiesz, jak szybciej osiągnąć swój cel bez frustracji i zbędnych problemów. Wiesz, że są role, w których nie czujesz się komfortowo, ale poznajesz sposoby, które pomogą Ci dopasować je do własnych potrzeb i ograniczyć stres.

Structogram 2 – TRIOGRAM: Klucz do poznania drugiego człowieka

Umiejętności pracy z ludźmi można się nauczyć. Nabywając zdolność rozpoznawania biostruktur innych ludzi, stajesz się świadomy ich zachowań, motywów oraz potencjału. Dowiadujesz się, jak szanować indywidualność innych ludzi, motywować i wpływać na nich w sposób wiarygodny. Przekonujesz się także, w jaki sposób unikać niepotrzebnych konfliktów. „Jeśli lepiej rozumiemy innych, możemy przekonać ich do własnych pomysłów”

Structogram 3 – Klucz do poznania klienta

Skuteczna sprzedaż zakłada, że rozpoznajesz osobiste pobudki klienta prowadzące do zakupu produktu. Dzięki temu znajdujesz największe korzyści i dopasowujesz stosowną ofertę. Podczas treningu uczysz się m.in.: rozpoznawać istotne podstawowe motywy sprzedażowe, motywy społeczne, czynniki wpływu związane z produktem oraz odporność zakupową różnych biostruktur. Dodatkowo dowiadujesz się, jak znajdować właściwe argumenty przemawiające na korzyść produktów i usług Twojej firmy.

Structogram 4 – Klucz do przywództwa i budowania zespołu

Od poziomu predyspozycji poszczególnych członków zespołu przechodzisz na poziom ich oczekiwań. Na własnym przykładzie ustalasz zasady działania w zespole i indywidualnego podejścia do jego członków. Dzięki znajomości biostruktur pracowników, ich natury oraz rodzajów projektu czy zadań, dowiesz się, jak motywować pracowników i zapobiec wypaleniu zawodowemu. Podczas szkolenia zgłębisz także temat rozwoju personelu i rekrutacji. Zobaczysz, że odpowiednie podejście do pracownika, zgodne z jego biostrukturą, zapewni efektywną pracę zespołu.

 

Korzyści

Korzyści dla organizacji i uczestników:

  • informacja na temat autentycznych kompetencji członków zespołu
  • uzyskanie narzędzia pozwalającego wspierać członków zespołu w zmianie
  • akceptacja różnych stylów osobowości pracownika i jego predyspozycji zawodowych
  • prewencja wypalenia zawodowego pracowników
  • uzyskanie praktycznych narzędzi do team buldingu
  • poznanie jako Lider konkretne narzędzia dotyczące wrażliwości społecznej.

 

Efekty

W zależności od wybranego rodzaju badania, możesz otrzymać dane efekty:

  • Structogram 1: daje klucz do poznania siebie na podstawie analizy biostrukturalnej, wskazuje mocne i słabe strony oraz najefektywniejsze sposoby na wykorzystanie swojego potencjału.
  • Structogram 2: daje klucz do poznania innych, rozpoznania ich biostruktury i zastosowania go w TRIOGRAMIE (rodzaj mapy, która obrazowo kategoryzuje cechy ludzi). Tym samym uczestnik nabywa umiejętności dopasowywania się do potrzeb swoich klientów, czy pracowników.
  • Structogram 3:daje klucz do poznania klientów. Uczy rozróżniać, dostrzegać najważniejsze podstawy i motywy sprzedaży, motywy społeczne, rozpoznawać czynniki związane ze sprzedażą mające wpływ na jej powodzenie lub opór przed jej dokonaniem.
  • Structogram 4: daje klucz do rozpoznawania predyspozycji poszczególnych członków zespołu również w kontekście ich oczekiwań. Pozwala dobierać ludzi pod kątem zarówno celów organizacji oraz ich własnych. Najlepsze rozwiązanie dla osób, które nie chcą być menedżerami, ale Liderami swoich zespołów.

Kontakt

Jolanta Jagłowska

Dyrektor ds. Szkoleń

+48 58 558 58 58 wew. 399

+48 602 213 590

j.jaglowska@gfkm.pl

Masz pytania odnośnie programu Executive MBA? Napisz do nas
Back to top