Międzynarodowy sojusz SEA-EU zyskuje nowych członków!

Powrót do aktualności

Sojusz SEA-EU, którego partnerem stowarzyszonym jest GFKM, powiększa się o 3 nowe ośrodki naukowe. Po pozytywnej ocenie Komisji Europejskiej otrzymuje dofinansowanie w wysokości 14 milionów euro na kontynuowanie współpracy przez kolejne 4 lata.

European University of the Seas, czyli w skrócie SEA-EU, to sojusz europejskich i nadmorskich uczelni. Do ośrodków naukowych z Gdańska, Kadyksu (Hiszpania), Brestu (Francja), Kilonii (Niemcy), Splitu (Chorwacja) oraz Malty dołączają trzy nowe! Chodzi o uniwersytety znajdujące się w Algarve (Portugalia), Neapolu (Włochy) i Bodø (Norwegia).

W SEA-EU 2.0 będzie zaangażowanych łącznie 9 uniwersytetów kształcących ponad 150 000 studentów i zatrudniających 18 000 pracowników. Wizją projektu jest stworzenie międzynarodowego i interdyscyplinarnego Uniwersytetu Europejskiego, który będzie wzmacniał współpracę naukową, a także wspierał innowacje i transfer wiedzy. To także współpraca ze środowiskiem biznesu, agencjami badawczymi, organami władz, fundacjami czy instytucjami edukacyjnymi – takimi jak Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów!

Jako Fundacja zajmująca się edukacją i doradztwem cenimy wartości takie jak współpraca, innowacyjność i partnerstwo na rzecz celów. Wierzymy, że pozwolą one na realizację coraz lepszych i ciekawszych projektów. Cieszymy się, że inicjatywy takie jak ta mogą realnie wpłynąć na nasze otoczenie, przyczynić się do większej współpracy między podmiotami oraz, że możemy być ich częścią.