Webinar | O cenach energii, czyli co zrobić, aby płacić mniej?

Powrót do aktualności

Podczas kolejnego webinaru zajmiemy się tematem jak najbardziej na czasie – cenami energii. Praktycznie każdego dnia media informują o gwałtownym wzroście cen energii. Jeszcze niedawno przedsiębiorcy płacili 300zł za każdą zużytą MWh energii. Obecnie stawki przekraczają poziom 500zł i choć są szokujące – niestety – coraz mniej dziwią.

Nasi prelegenci, którzy zaliczają się do najbardziej cenionych na rynku ekspertów z zakresu handlu energią elektryczną, odpowiedzą na pytanie, jak zadbać o stabilizację kosztów nabycia energii w firmach oraz podpowiedzą, jak je docelowo obniżyć. Niezależnie od tego, czy jesteś fryzjerem zużywającym mało energii, czy reprezentujesz wielkie, energochłonne przedsiębiorstwo poznasz odpowiednie dla siebie sposoby ograniczenia kosztu zakupu energii. Będziesz miał szansę zapoznać się z dostępnymi na rynku produktami i co ciekawe – dowiesz się, co zrobić, aby mieć równe szanse przy stole negocjacyjnym ze sprzedawcami.

Czego dowiesz się na webinarze?

  • Jak bardzo wzrosną rachunki ze energię elektryczną przedsiębiorców? Opowiemy o cenach energii i gazu w 2022 roku oraz prognozach na lata kolejne. Dokonamy też analizy aktualnej sytuacja na rynku polskim i europejskim, która ma wpływ na finanse naszych firm.
  • Jak negocjować ceny energii ze sprzedawcami? Podpowiemy kilka praktycznych sposobów na to, by płacić mniej. Dlaczego warto poświęcić trochę więcej czasu i przemyśleć strategię zakupu energii? Opowiemy o produktach oferowanych przez sprzedawców – jakie są dostępne opcje dla małych i dużych przedsiębiorstw.
  • Obalimy mit monopolisty i zachęcimy do rozważenia zmiany sprzedawcy. Opowiemy o tajemnicach sprzedawców energii – czego nie mówi się klientom.
  • Jakie są aktualne trendy rynkowe, czyli energetyka coraz bardziej odnawialna. Moda czy inwestycja pozwalająca zaoszczędzić pieniądze?
  • Jak zwiększyć efektywność energetyczną przedsiębiorstwa? Opowiemy o inwestycjach we własne źródła wytwarzania energii oraz o zastosowaniu rozwiązań technicznych pozwalających ograniczyć rachunki za prąd.

19 października, godz. 12:00-13:00

ZAPISZ SIĘ

Arkadiusz Somnicki i Adam Wlizło

Całe życie zawodowe związani z energetyką. Eksperci w obszarze handlu energią elektryczną i gazem ziemnym, założyciele spółki Enfree wspierającej przedsiębiorców w kontraktacji energii i gazu. Posiadają wysokie kwalifikacje przede wszystkim w obszarze polityki cenowej, zakupu i sprzedaży energii oraz zarządzania ryzykiem. Współautorzy wielu rozwiązań produktowych i cenowych stosowanych powszechnie w krajowej energetyce – mają w dorobku m.in. zupełnie nowe, innowacyjne produkty oraz metody wycen i kontraktacji energii elektrycznej. Ich wiedza, pomysłowość i skuteczność mają swoje odzwierciedlenie w strategiach handlowych wielu polskich i międzynarodowych odbiorców energii.