„Pracodawca Jutra” – GFKM nagrodzona w 6. edycji konkursu

Powrót do aktualności

Zakończyła się 6. edycja konkursu Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na najciekawsze inicjatywy z zakresu współpracy biznesu z edukacją, rozwoju pracowników i kształcenia przyszłych kadr.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) we współpracy z ekspertami rynku pracy, przedstawicielami Rady Programowej ds. Kompetencji oraz Sektorowych Rad ds. Kompetencji zorganizowała 6. edycję konkursu „Pracodawca Jutra”. Laureatów wybrano spośród 89 zgłoszonych inicjatyw na rzecz rozwoju kapitału ludzkiego w firmach. Jednym z nagrodzonych projektów jest „GFKM Masters: Pomorski turniej gier decyzyjnych” dla uczniów szkół średnich.

Pracodawca Jutra - GFKM laureatem 6. edycji konkursu
Turniej „GFKM Masters” to wyjątkowa możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesu. Uczestnicy Turnieju pracują na symulacyjnej grze strategicznej, wykorzystywanej w trakcie kształcenia uczestników programu MBA – menedżerów średniego i wyższego szczebla. Na wszystkich szkolnych korytarzach mijamy wielu liderów – obecnych i przyszłych. Chcemy, aby uczniowie u progu dorosłości zdobywali doświadczenie, dzięki któremu w przyszłości staną się menadżerami, których pomysły i zapał zmienią świat.

Celem wydarzenia jest przede wszystkim promowanie przedsiębiorczych postaw wśród młodzieży, edukacja z zakresu zarządzania i wspieranie młodych talentów. Inicjatywa powstała z chęci pokazania uczniom, że przedsiębiorczość może być ciekawa i fascynująca, a nauka nie musi odbywać się wyłącznie w szkolnych ławkach. Turniej jest realizowany w ramach celów statutowych Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów. Pomysłodawcami i koordynatorami wydarzenia są Krystyna Połubińska i Patryk Wardziński – certyfikowani trenerzy gier decyzyjnych!


– Rozwijanie kompetencji pracowników jest niezwykle istotne w dobie dynamicznego rozwoju rynku, który dotyczy praktycznie każdej branży. Inicjatywy – takie jak „Pracodawca Jutra” – pozwalają docenić te firmy, które zwracają szczególną uwagę na rozwój kompetencji swoich kadr i stanowią dobry przykład dla biznesu
– komentuje Dariusz Budrowski, prezes Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

Podczas uroczystej gali wręczenia nagród, prezes GFKM Jolanta Szydłowska odebrała nagrodę branżową przyznaną przez Kapituły Sektorowe. Inicjatywa GFKM została oceniona jako najlepsza w kategorii Sektor Usług Rozwojowych! Patronat nad programem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii oraz Ministerstwo Edukacji i Nauki. Konkurs został sfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój oraz ze środków budżetu państwa.

Pracodawca Jutra - GFKM laureatem 6. edycji konkursu  Pracodawca Jutra - GFKM laureatem 6. edycji konkursu