GFKM po raz 6 w projekcie Wakacyjny Staż z Miastem Gdańsk

Powrót do aktualności

GFKM po raz kolejny zaangażowała się w projekt Wakacyjny Staż z miastem Gdańsk. 18 czerwca w Inkubatorze STARTER wręczono oficjalne nominacje laureatom i laureatkom XXII edycji programu. W tym roku już po raz szósty zaprosimy do siebie stażystów i stażystki do wspólnej pracy nad bieżącymi projektami i pokażemy kulisy pracy w sektorze usług rozwojowych. 

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów już po raz 6 zaangażowała się w projekt „Wakacyjny Staż z miastem Gdańsk” w ramach którego przedsiębiorstwa i organizacje z województwa pomorskiego fundują miejsca stażowe studentom i absolwentom i umożliwiają zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. 18 czerwca w Inkubatorze STARTER Piotr Borawski, zastępca Prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu wręczył oficjalne nominacje laureatom i laureatkom XXII edycji programu, który już na stałe zawitał w Planie Działań Non-Profit GFKM.

Ilu studentów bierze udział w Wakacyjnym Stażu?

Wakacyjny staż to program, który naprawdę napawa mnie i nas jako władze miasta dumą. Ponad 20 tysięcy uczestników projektu przez te 22 lata naprawdę robi wrażenie. Robi wrażenie także liczba ponad tysiąc trzysta firm i instytucji z Gdańska i Trójmiasta, którzy chcą z nami współpracować i oferują miejsca stażowe – mówił Piotr Borawski.

W tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – aż 970 osób zgłosiło zainteresowanie stażem. Czekało na nich około 200 miejsc (w tym 3 z GFKM) z 47 organizacji, które zaproponowały płatne wakacyjne praktyki. Laureaci otrzymali nominację od przedstawicieli firm, które są fundatorami w tegorocznej edycji Wakacyjnego Stażu.

W ciągu wszystkich, 22 edycji w projekcie udział wzięło łącznie 1261 firm, które zaoferowały 5848 miejsc stażowych oraz 20 278 osób zadeklarowało chęć odbycia stażu. Większość stażystów przyznaje, że staż umożliwił im przede wszystkim zdobycie doświadczenia, wiedzy praktycznej oraz nowych umiejętności.

Staż w GFKM

Część stażystów otrzymała propozycję pracy lub została zatrudniona u fundatora stażu. Co ciekawe obecnie prawie 1/5 pracowników Fundacji rozpoczęła z nią swoją przygodę właśnie poprzez udział w Wakacyjnym Stażu! Ta statystyka stanowi świadectwo, że w GFKM doceniamy osoby, które do nas przychodzą i, w przypadku posiadania pożądanych kompetencji, nie wahamy się kontynuować z nimi współpracy.

Więcej informacji na stronie oficjalnej stronie miasta Gdańsk: TUTAJ.