Znajdź dofinansowanie dla siebie!

Powrót do aktualności

Istnieje szereg sposobów na uzyskanie dofinansowania szkoleń oraz programu MBA. Pracownicy Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów z przyjemnością wesprą Cię w doprecyzowanie najbardziej adekwatnych szkoleń i w pozyskaniu najkorzystniejszego dla Ciebie dofinansowania. Poniżej znajduje się lista aktualnych funduszy oferowanych przez różne instytucje. Zachęcamy do zapoznania się z nimi, a także do kontaktu z nami w razie jakichkolwiek pytań.

 

Krajowy Fundusz Szkoleniowy – KFS – Powiatowy Urząd Pracy

Region: wszystkie województwa

Planowany termin I naboru wniosków: 08.03.2021 – 19.03.2021 limit podstawowy KFS.

Wysokość dofinansowania: maksymalne 300% średniego wynagrodzenia, mikroprzedsiębiorstwa do 100% ceny programu rozwojowego, pozostałe przedsiębiorstwa do 80% ceny programu rozwojowego.

O dofinansowanie mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy. Dofinansowania udziela Powiatowy Urząd Pracy. Więcej informacji o dofinansowaniu znajdziecie Państwo na stronie odpowiedniego dla powiatu urzędu pracy lub telefonicznie w Powiatowym Urzędzie Pracy. Tutaj znajduje się lista Powiatowych Urzędów Pracy wraz z ich stronami internetowymi.

Program SPEKTRUM – dofinansowanie do usług doradczych

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów jako akredytowana Instytucja Otoczenia Biznesu zaprasza przedsiębiorstwa MŚP do wzięcia udziału w programie dofinansowania zakupu specjalistycznych usług doradczych, w którym można otrzymać 50% dofinansowania.

GFKM wspiera przedsiębiorstwa, które chcą wziąć udział w programie poprzez pomoc w przygotowaniu dokumentacji oraz przejścia przez proces zgłoszenia do Spectrum.

Tak więc wybierając GFKM otrzymują Państwo wsparcie od momentu składania wniosku poprzez realizację usługi dostosowanej do Państwa potrzeb, aż do zakończenia udziału w projekcie.

Kliknij, aby poznać Program Spektrum.

 

Akademia Menadżera MŚP – oferta dla przedsiębiorców – PARP

Region: wszystkie województwa

Wysokość dofinansowania: 80% ceny programu rozwojowego.

Dofinansowanie wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw w obszarze zarządzania przedsiębiorstwem, w tym zasobami ludzkimi dla kadry menedżerskiej.

Więcej informacji: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/akademia-menadzera-msp

 

Kompetencje dla sektorów – oferta dla przedsiębiorców PARP

Region: wszystkie województwa

Wysokość dofinansowania: 80% ceny programu rozwojowego.

Dofinansowanie dla sektora IT oraz sektora opieki zdrowotnej i pomocy społecznej na szkolenia i programy MBA.

Więcej informacji: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/kompetencje-dla-sektorow

 

Nowy start – oferta dla przedsiębiorców – PARP

Region: wszystkie województwa

Wysokość dofinansowania: 100% ceny programu rozwojowego.

Projekt skierowany jest do przedsiębiorców, którzy ponieśli porażkę biznesową i ponownie rozpoczęli działalność gospodarczą:

  • przedsiębiorcy z sektora MSP ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, a następnie w okresie 6 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu ponownie podjęli działalność gospodarczą w formie jednoosobowej działalności gospodarczej lub jako wspólnicy spółki prawa handlowego
  • przedsiębiorcy z sektora MSP ponownie rozpoczynający działalność gospodarczą, którzy w ciągu 24 m-cy przed dniem przystąpienia do projektu zaprzestali prowadzenia działalności gospodarczej, która była aktywna przez co najmniej 18 m-cy

Więcej informacji: https://www.parp.gov.pl/component/grants/grants/nowy-start-1

 

Pożyczki na kształcenie – PARP

Region: wszystkie województwa

Wysokość dofinansowania: nieoprocentowana pożyczka w wysokości 100% ceny programu rozwojowego z możliwością umorzenia do 25% kwoty pożyczki (20% pożyczki umarzane jest za samo ukończenie programu rozwojowego).

W ramach projektu osoby posiadające pełną zdolność do czynności prawnych mogą wnioskować o nieoprocentowaną pożyczkę przeznaczoną na studia podyplomowe, kursy, szkolenia oraz inne formy kształcenia osób dorosłych oferowane przez krajowe i zagraniczne podmioty.

Więcej informacji: https://inwestujwrozwoj.pl/

 

Podmiotowy System Finansowania – PARP

Region: wszystkie województwa oprócz pomorskiego i mazowieckiego

Wysokość dofinansowania: od 50% do 80% ceny programu rozwojowego.

O dofinansowanie mogą ubiegać się wszyscy pracodawcy a także osoby fizyczne. Dofinansowania udziela Operator Podmiotowego Systemu Finansowania przypisany do danego regionu.  Więcej informacji o dofinansowaniu znajdziecie Państwo na stronie Operatora danego regionu.

Poniżej wykaz Operatorów Podmiotowego Systemu Finansowania dla poszczególnych regionów:

Województwo dolnośląskie:

Województwo kujawsko-pomorskie:

Województwo lubelskie:

Województwo lubuskie:

Województwo łódzkie:

Województwo małopolskie:

Województwo opolskie:

Województwo podkarpackie:

Województwo podlaskie:

  • subregion suwalski (m. Suwałki, powiat suwalski, augustowski, sejneński, moniecki, grajewski) – Miasto Suwałki
  • subregion łomżyński (m. Łomża, powiat bielski, hajnowski, kolneński, łomżyński, siemiatycki, wysokomazowiecki, zambrowski) – Miasto Łomża
  • subregion białostocki (m. Białystok, powiat białostocki, sokólski) – Powiat Sokólski

Województwo śląskie:

Województwo świętokrzyskie:

Województwo warmińsko-mazurskie:

Województwo zachodniopomorskie: