Webinar | Zrównoważony biznes to opłacalny biznes i konieczność

Powrót do aktualności

Właśnie opublikowano raport IPCC AR6 Climate Change 2021, wg którego zmiany klimatu postępują tak dynamicznie, że zatrzymanie ich postępujących skutków jest już właściwie niemożliwe. Możemy jedynie niwelować ich skalę. Jaki związek ma biznes z ociepleniem klimatu i wymieraniem gatunków? Co Ty – przedsiębiorca – masz z tym wspólnego? Jak możesz włączyć zrównoważone praktyki w strategię swojej organizacji i dlaczego się to wszystkim opłaca.

Podczas naszego spotkania:

  • Poznasz kluczowe zagadnienia związane ze zrównoważonym rozwojem
  • Dowiesz się gdzie szukać inspiracji i trendów w tym zakresie
  • Poznasz praktyki firm w Polski i ze świata
  • Zrozumiesz, że zrównoważony oznacza opłacalny
  • Nauczysz się jak strategicznie włączyć zrównoważony rozwój w działania Twojej firmy i Twojego zespołu

Nagranie z webinaru dostępne jest na naszym kanale na YouTube:

Monika Hinc

Monika HincSocjolog, ekspert i partner biznesu w zakresie procesów personalnych oraz zrównoważonego rozwoju. Od lat łączy te dwa zagadnienia na rzecz budowania wartości w biznesie.
Head of People w firmie technologicznej Scalac. Prezeska “UP Foundation” Fundacji Inicjowania Rozwoju. Laureatka nagrody “Ludzie, którzy zmieniają biznes” oraz rankingu Forbes Woman Polska “25 Liderek Zrównoważonego Rozwoju”.

Specjalizuje się w szkoleniach z zakresu zrównoważonego rozwoju, odpowiedzialności w biznesie, budowania strategii zaangażowania społecznego. Pracuje także w obszarze szeroko pojętego HR – budowania i rozwoju zespołów, zaangażowania, komunikacji, pozyskiwania i utrzymywania talentu w organizacji. Jej misją jest łączenie tych dwóch obszarów.

Z wykształcenia, magister socjologii na Uniwersytecie Gdańskim, absolwentka studiów podyplomowych „Zarządzanie Personelem” w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie oraz Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni na kierunku „Zarządzanie i Przedsiębiorczość”.
Certyfikowany trener biznesu. Certyfikowany partner Extended DISC – metody analizy behawioralnej.
Koordynatorka Forum Inicjowania Rozwoju (www.forumrozwoju.org.pl) – pomorskiego partnerstwa przedsiębiorstw, instytucji publicznych i NGO na rzecz zrównoważonego rozwoju i 10 edycji konferencji o tej samej nazwie.

Doświadczenie zawodowe zdobywała w pracy z przedstawicielami sektora MSP jak i dużymi korporacjami. Realizowała projekty szkoleniowe oraz doradcze. Do jej klientów należały m.in. następujące firmy: Agencja Rozwoju Pomorza S.A., Scalac, Flex, Spartez, Zarząd Morskiego Portu Gdańsk, Qwantum, Wyższa Szkoła Bankowa w Gdańsku, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Promea.

Prowadzi zajęcia z: Zrównoważony rozwój i odpowiedzialność przedsiębiorstw.

Zdaniem uczestników szkoleń Monikę wyróżnia:
“Praktyczne podejście i zaangażowanie”.
“Partnerskie podejście i dialog”.

Prywatnie lubi znaleźć czas na wypad za miasto (najchętniej na odludzie) czy wycieczkę rowerową. Jest oddaną towarzyszką “Łapki” – ukochanej suczki rasy mops.