Webinar | Crowdfunding – innowacyjna forma finansowania czy chwilowy fenomen?

Powrót do aktualności

Kolejny miesiąc to kolejny przywódczy webinar! Co ciekawego przygotowaliśmy w grudniu? Crowdfunding! O tym, czy crowdfunding to innowacyjna forma finansowania czy tylko chwilowy fenomen opowie Angelika Kędzierska Szczepaniak!

Finansowanie społecznościowe

Crowdfunding (nazywany w języku polskim finansowaniem społecznościowym) stał się popularny po wybuchu kryzysu finansowego. Niektórzy naukowcy uważają, że w długofalowej perspektywie może on nawet zastąpić fundusze venture capital.

  • Na czym polega fenomen finansowania społecznościowego?
  • Czy jest to bezpieczne i czy faktycznie można takim sposobem sfinansować innowacyjne pomysły?
  • A może to tylko chwilowy fenomen, który jak wiele poprzednich odejdzie w zapomnienie?

Nagranie z webinaru dostępne jest na naszym kanale na YouTube:

Angelika Kędzierska-Szczepaniak – doktor habilitowana w dyscyplinie ekonomii i finansów, profesor Uniwersytetu Gdańskiego, kierownik Katedry Bankowości i Finansów na Wydziale Zarządzania Uniwersytetu Gdańskiego.

Jest autorką licznych publikacji krajowych i zagranicznych, których tematem przewodnim było finansowanie społecznościowe, innowacje finansowe, podatki w działalności gospodarczej czy właśnie crowdfunding!

Kierowniczka projektów naukowych i dydaktycznych o charakterze międzynarodowym i krajowym. Jej doświadczenia praktyczne oraz zainteresowania naukowe dotyczą finansowania przedsiębiorstw – głównie na wczesnym etapie rozwoju, finansowania społecznościowego, wykluczenia finansowego, finansowych aspektów fuzji i przejęć oraz podatkowych aspektów zarządzania przedsiębiorstwem.

Aktywnie współpracuje z instytucjami biznesowymi i otoczenia biznesu. Pełni funkcję Prezesa Oddziału International Engineering and Technolgy Institute w Gdańsku, jest członkiem krajowych i międzynarodowych organizacji naukowych (np. International Research Institute for Economics and Management, Institute of Data Science and Artificial Intelligence). Współpracuje z ośrodkami naukowymi w Finlandii, Hiszpanii i Portugalii.

13 grudnia godz. 12:00

Zapisz się
Angelika Kędzierska-Szczepaniak
Angelika Kędzierska-Szczepaniak jest Dyrektorem Programu MBA