Nowi mistrzowie wybrani w GFKM Masters: III Pomorskim turnieju gier decyzyjnych

Powrót do aktualności

Trzeci rok z rzędu mamy przyjemność ogłosić, że zakończyła się kolejna edycja Pomorskiego Turnieju Gier Decyzyjnych! W środę, 13 grudnia 2023 roku w Olivia Sky Club na terenie Olivia Centre odbyła się uroczysta gala finałowa podsumowująca III edycję GFKM Masters: Pomorskiego turnieju gier decyzyjnych. Po raz kolejny w Turnieju wzięło udział 133 uczniów, reprezentujących 33 szkoły średnie z całego Pomorza!

Założenia inicjatywy

Pomorski Turniej Gier Decyzyjnych to projekt, który ma na celu przekazać młodzieży wiedzę z zakresu zarządzania i przedsiębiorczości. To szansa na sprawdzenie oraz stworzenie nowych umiejętności i kompetencji, nie tylko w kontekście analiz biznesowych, ale także współpracy w zespole. Czteroosobowe drużyny rywalizują ze sobą na jednym rynku, wpływają na pozycję własnej firmy i starają się przebić konkurencję.

Wierzymy, że projekt wspiera młode talenty, pokazując im ogromny potencjał, który w nich drzemie! Pewnym jest, że wśród uczniów i uczennic pomorskich szkół średnich jest wiele przyszłych liderów, menedżerów i przywódców! GFKM zapewnia możliwość zdobycia cennego doświadczenia pod okiem wykwalifikowanych trenerów biznesu, którzy na co dzień pracują z kadrą menedżerską średniego i wyższego szczebla.

Podczas Turnieju zespoły pracowały na strategicznych grach biznesowych Marketplace Simulations. Narzędzia te wykorzystywane są podczas kształcenia uczestników programu Executive MBA. Osiągnięcia uczniów pokazują, że już teraz mogą oni rywalizować z zawodowcami!

Przebieg Turnieju

W III edycji Turnieju wzięło udział łącznie 36 zespołów z całego Pomorza. Uczestnikami turnieju byli uczniowie szkół znajdujących się w Gdańsku, Gdyni, Sopocie, Tczewie, Lęborku, Rumii, Redzie, Skórczu, Chojnicach, Łodzierzy, Starogardzie Gdańskim, Kościerzynie, Malborku, Rusocinie, Pucku, Swarożynie, Przodkowie, Kwidzynie i Bytowie. Sześć najlepszych drużyn dotarło do wielkiego finału, w którym podczas trzech dni zaciekłych rywalizacji walczyli o pierwsze miejsce i tytuł GFKM Masters. Pierwszy etap Turnieju odbył się on-line w dniach 9-10.11.2023r., 20-21.11.2023r. oraz 22-23.11.2023r. 6 najlepszych zespołów awansowało do Finału, który odbył się stacjonarnie w Gdańsku, w dniach od 11 do 13 grudnia 2023 roku.

Grono Finalistów obejmowało:

Podczas trwającego 3 dni finału uczniowie musieli zmierzyć się z bardziej rozbudowaną wersją symulatora biznesowego i pokonać pozostałe drużyny, aby otrzymać zaszczytny tytuł „GFKM Masters”. 13 grudnia w Olivia Sky Club ucichły ostatnie kliknięcia myszek świadczące o zakończeniu trzydniowych zmagań.

Zwycięzcami III edycji GFKM Masters zostali uczniowie ze Społecznego Liceum Ogólnokształcącego w Lęborku w składzie: Lidia Kotłowska, Adam Malinowski, Borys Pero i Cyprian Ramczyk. Opiekunem grupy jest pani Maria Kurowska! Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Na koniec wszyscy uczestnicy i uczestniczki finałowego etapu otrzymali statuetki oraz atrakcyjne nagrody; finaliści dostali przenośne inteligentne głośniki, natomiast laureaci mogą od dziś używać nowych tabletów z klawiaturą. Trofea zostały wręczone przez naszych gości specjalnych: reprezentantów Rady Fundacji GFKM prorektora Uniwersytetu Gdańskiego Arnolda Kłonczyńskiego i dr Jana Kuligowskiego, oraz Damiana Orła oraz prezeskę GFKM Jolę Szydłowską.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Mieczysława Struka, Marszałka Województwa Pomorskiego. Patronatu udzieliło także Kuratorium Oświaty w Gdańsku. Partnerami wydarzenia były: Olivia Star Top i Intel. Dziękujemy za udział i do zobaczenia w przyszłym roku! Po więcej zdjęć z wydarzenia zapraszamy na naszą stronę na Facebook’u.