Konferencja Mindfuless w Gdańsku

Powrót do aktualności

Gdziekolwiek jesteś, bądź. Społeczny wymiar uważności.

 

Serdecznie zapraszamy na Konferencję, której GFKM jest Partnerem.

 

Interdyscyplinarna Konferencja Mindfulness w Gdańsku.

13 stycznia 2019 r.

Europejskie Centrum Solidarności

 

Czym jest mindfulness?

Pojęcie „uważność”, mindfulness,  pojawia się coraz częściej na szkoleniach firmowych, warsztatach, w mediach. Na facebooku ludzie chętnie powielają posty ładnie mówiące o tym, że mamy głowy zaprzątnięte tym co było, tym co może będzie, i coraz więcej o tym co tu, teraz, obok, w nas. Powoli budzi się świadomość, że otaczają nas urządzenia, które są coraz bardziej smart, tymczasem nasze ciała i dusze są coraz bardziej sick. Nadmierny stres, depresje, lęki stają się czasem zaledwie trapiącą, a czasem już zupełnie nieznośną codziennością wielu z nas. Interdyscyplinarna Konferencja Mindfulness „Gdziekolwiek jesteś, bądź”, organizowana w Gdańsku, będzie okazją do dowiedzenia się, czym jest uważność, jakie są jej terapeutyczne możliwości, jak można samemu zostać beneficjentem praktyki mindfulness.

 

Dla kogo konferencja?

Konferencja adresowana jest do ludzi biznesu, menedżerów, przedsiębiorców – osób pracujących w wymagającym środowisku, działających pod presją,  a także pedagogów, pracowników służby zdrowia i wszystkich zainteresowanych poprawą zdrowia, jakości życia i wzrostem świadomości poprzez praktykowanie uważności i współczucia.

Gościem specjalnym Konferencji będzie Mark Williams – światowej sławy badacz i praktyk uważności, profesor psychologii klinicznej na Uniwersytecie Oksfordzkim, współtwórca Terapii Poznawczej Opartej Na Uważności (MBCT), metody pozwalającej skutecznie radzić sobie m.in. z depresją, lękami, bezsennością; założyciel i wieloletni dyrektor Oxford Mindfulness Centre, autor wielu bestsellerowych książek popularyzujących uważność.

 

Planowane sesje plenarne Konferencji:

  • Społeczny wymiar uważności
  • Efekty interwencji opartych na uważności (Mindfulness Based Interventions)
  • Różne sfery zastosowania uważności
  • Medytacja w aspekcie wielokulturowości

 

Organizatorem Konferencji jest Fundacja Rozwoju Mindfulness, która powstała, by sprzyjać łagodzeniu cierpienia oraz podnosić dobrostan psychofizyczny ludzi i grup społecznych poprzez kształcenie w zakresie uważności i interwencji na niej opartych. Poprzez te działania chcemy uczestniczyć w rozwoju harmonijnego społeczeństwa, w którym ludzie prowadzą bardziej świadomie, oparte na życzliwości, współczuciu i mądrości życie. Współpracujemy z wybitnym europejskim ośrodkiem uważności Oxford Mindfulness Centre. Więcej informacji o organizacji www.fundacja-mindfulness.org

Rozwojowi tych jakości oraz jednoczeniu się naszego środowiska wokół uważności, służy właśnie ta Konferencja. Zbiega się ona z terminem rozpoczęciem polskiej edycji Szkolenia Nauczycielskiego w Terapii Poznawczej Opartej na Uważności (MBCT) prowadzonego we współpracy z Oksfordzkim Centrum Uważności.

 

Więcej informacji oraz aktualności dotyczące Konferencji znajdą na stronach:

https://www.fundacja-mindfulness.org/konferencja

http://dni-uwaznosci.pl/

oraz na naszym profilu na Facebooku:

https://www.facebook.com/FundacjaRozwojuMindfulness/