„Pomorzanie. Jacy jesteśmy?” – Jolanta Szydłowska panelistką na konferenecji

Powrót do aktualności

Już 3 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego odbędzie się konferencja „Pomorzanie. Jacy jesteśmy?”. W ramach jednego z paneli dyskusyjnych wystąpi Prezeska GFKM Jolanta Szydłowska. Razem z innymi zaproszonymi gośćmi postara się odpowiedzieć na pytanie „W jaki sposób i jakimi narzędziami można generować i wspierać energię społeczną?”

Podczas wydarzenia wspólnie poznamy i omówimy wyniki badania dotyczącego postaw i zachowań mieszkańców województwa pomorskiego w kontekście budowania tożsamości Pomorzan. Konferencję otworzy prezentacja profesora Cezarego Obrachta-Prondzyńskiego. Będzie ona dobrym wstępem do zaplanowanych dwóch paneli dyskusyjnych.

Panele dyskusyjne

Na uczestników konferencji czekają dla panele dyskusyjne. Uczestnicy zostali dobrani pod takim kątem, by prezentować jak najszerszy przekrój mieszkańców i mieszkanek Pomorza, zapewniając różnorodność perspektyw i doświadczeń. Wśród występujących będą zatem uczniowie, przedstawiciele uczelni, biznesu, samorządu i organizacji pozarządowych.

W ramach pierwszego panelu pt. „Z pokoleniami w przyszłość” porozmawiamy o tym czy ustalenie wspólnych priorytetów dla przedstawicieli różnych pokoleń jest możliwe. Jakie wyzwania powinny stawić przed sobą szkoły i uczelnie by sprostać wymaganiom nowych pokoleń i pomagać im w przyszłym budowaniu pozycji na rynku pracy? Jak z wyzwaniem w zarządzaniu międzypokoleniowym zespołem radzą sobie pracodawcy? Czyli jak razem mamy budować pomorską wspólnotę obywatelską korzystając ze wspólnych doświadczeń i pomysłów.

W ramach drugiego panelu pt. „Pomorzanie – aktywni czy bierni?” skupimy się nad tym w jaki sposób i jakimi narzędziami można generować i wspierać energię społeczną. Jak robić to w sposób odpowiedzialny, a przede wszystkim skuteczny i jak do współpracy angażować regionalną społeczność? To właśnie tutaj swoimi doświadczeniami i refleksjami podzieli się Prezeska GFKM Jolanta Szydłowska!

Informacje praktyczne

Wydarzenie odbędzie się 3 kwietnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego. Otwarcie rozpocznie się o 9:30 w Sali Okrągłej im. Lecha Bądkowskiego. Udział jest bezpłatny, wystarczy wypełnić formularz! Więcej informacji na stronie wydarzenia.

zAPISZ SIĘ!

 

Program konferencji Pomorzanie. Jacy jesteśmy?