GFKM po raz piąty w projekcie Wakacyjny Staż z Miastem Gdańsk

Powrót do aktualności

GFKM po raz kolejny zaangażowała się w projekt Wakacyjny Staż z miastem Gdańsk. 21 czerwca w Inkubatorze STARTER wręczono oficjalne nominacje laureatom i laureatkom XXI edycji programu. W tym roku już po raz piąty zaprosimy do siebie stażystów i stażystki do wspólnej pracy nad bieżącymi projektami i pokażemy kulisy pracy w sektorze usług rozwojowych. 

Gdańska Fundacja Kształcenia Menedżerów już po raz piąty zaangażowała się w projekt „Wakacyjny Staż z miastem Gdańsk” w ramach którego przedsiębiorstwa i organizacje z województwa pomorskiego fundują miejsca stażowe studentom i absolwentom i umożliwiają zdobycie pierwszych doświadczeń zawodowych. 21 czerwca w Inkubatorze STARTER Piotr Borawski, zastępca Prezydent Gdańska ds. przedsiębiorczości i ochrony klimatu wręczył oficjalne nominacje laureatom i laureatkom XXI edycji programu, który już na stałe zawitał w Planie Działań Non-Profit GFKM.

Rekordowa liczba aplikacji w tym roku pokazuje, że ten projekt jest bardzo potrzebny i istotny na wakacyjnym rynku pracy – mówił podczas otwarcia gali Piotr Borawski.

Wakacyjny Staż - List od Prezydent Miasta GdańskaWrażenia uczestników i uczestniczek

W tym roku wpłynęła rekordowa liczba zgłoszeń – 700 osób, na które czekało około 230 miejsc w 50 firmach biorących udział w programie. Po zakończeniu ubiegłorocznej edycji, fundatorzy i laureaci projektu zostali poproszeni o wypełnienie ankiet na temat zrealizowanych staży. Większość stażystów przyznaje, że staż umożliwił im przede wszystkim zdobycie doświadczenia, wiedzy praktycznej oraz nowych umiejętności. Doceniali również atmosferę pracy w firmie, a także okazywaną im pomoc ze strony innych pracowników podczas pierwszych dni stażu.

Część stażystów otrzymała propozycję pracy lub została zatrudniona u fundatora stażu. Również w naszych zespołach możemy spotkać absolwentów i absolwentki różnych edycji, z którymi kontynuowaliśmy współpracę, i którzy zasilają szeregi GFKM!

 

Więcej informacji na stronie Referatu Prasowego Urzędu Miejskiego w Gdańsku: klik.