Odwaga Liderek – raport z diagnostyki menedżerek

Powrót do aktualności

Raport z nowatorskiego projektu badawczego Gdańskiej Fundacji Kształcenia Menedżerów jest już dostępny! Diagnostyka Liderek Biznesu: Odwaga Menedżerska to narzędzie umożliwiające weryfikację kompetencji w kluczowych obszarach budowania odwagi w przywództwie. Jakie wnioski płyną z wyników? Pobierz bezpłatny raport, aby się przekonać!

W ostatnim kwartale 2023 roku GFKM przebadała 108 liderek zajmujących średnie oraz wysokie stanowiska menedżerskie. Diagnostyka Liderek Biznesu wykorzystuje odkrycia amerykańskiej profesorki Brene Brown, która podczas 20 lat badań w dziedzinie przywództwa zidentyfikowała 4 obszary odwagi:

 • Autentyczna wrażliwość – okazywanie szacunku innym, dzielenie się przeżyciami oraz wspieranie członków zespołu,
 • Życie w zgodzie z wartościami – nie tylko wyznawanie ich, ale również wcielanie ich w życie podczas pracy,
 • Budowanie zaufania – umiejętność powierzenia odpowiedzialność, nawet jeśli ryzyko jest znaczne,
 • Sztuka podnoszenia się – świadomość, że porażka jest lekcją, z której należy wyciągnąć wnioski,

Cel raportu

Dzięki uczestnictwie w badaniu Liderki mogły sprawdzić swój poziom odwagi na kilku różnych wymiarach, porównać się do najlepszych, a także zbudować własną ścieżkę dalszego rozwoju. Celem projektu było również zwrócenie uwagi na problemy, z którymi muszą mierzyć się kobiety na stanowiskach menedżerskich oraz rozpoczęcie opracowywania sposobów na ich rozwiązanie. Przeanalizowanie wyników badania pozwoliło GFKM lepiej dostosować oferty szkoleniowe dla Liderek oraz zaprojektować otwarte warsztaty mające na celu wesprzeć je w budowaniu odwagi w biznesie. Jest to pierwsza inicjatywa badająca odwagę liderek na Pomorzu.

Jeśli chcesz zapoznać się z wynikami darmowego raportu, to możesz kliknąć TUTAJ.

Z raportu dowiesz się:

 • Czym powinna cechować się odważna Liderka?
 • Na które obszary w budowaniu odwagi należy zwrócić szczególną uwagę?
 • Jakie są mocne i słabe strony Liderek?
 • Jakie są możliwe kierunki rozwoju ich kompetencji na 2024 rok?

pobierz raport „ODWAGA KOBIET”

Jakie wnioski rzucają się najbardziej w oczy?

Odwaga wpływa na efektywność Liderek. Te z nich, które mają lepiej rozwinięte umiejętności we wszystkich czterech obszarach odwagi są najbardziej skuteczne w realizacji projektów biznesowych. Szczególnie dotyczy to życia obszaru odpowiedzialnego za bycie zgodną z wyznawanymi wartościami. Z drugiej strony ich słabą stroną, nad którą powinny popracować, jest umiejętność podnoszenia się z upadków. Więcej interesujących wniosków znajdziesz w RAPORCIE.

Szkolenie otwarte: Odważna Liderka w Biznesie

 • Zainteresowały Cię wyniki oraz wnioski płynące z raportu?
 • Chciałabyś zwiększyć swoje kompetencje liderskie poprzez praktykę?
 • Chcesz nauczyć się skutecznie wykorzystywać odwagę w zarządzaniu ludźmi?

Zapraszamy do zapoznania się z nowym szkoleniem otwartym dla Odważnych Liderek, które powstało na podstawie wniosków z raportu: LINK DO SZKOLENIA

Warsztaty zostały zaplanowane jako 2 dni szkoleniowe, które odbędą się 21 i 22 maja (we wtorek i środę) w Olivia Tower – klimatycznej sali z widokiem na morze – zlokalizowanej w Olivia Centre na terenie Gdańska.

Podczas warsztatu będziesz miała okazję do przeanalizowania osobistego stylu działania, określenia swoich mocnych stron, ale i deficytów. Dokonasz ewaluacji swoich dotychczasowych działań zarządczych. Określisz pożądaną przez Ciebie sytuację i zaplanujesz swoje odważne kroki ku charyzmie, samokontroli emocjonalnej, asertywności, autentyczności i innych, wskazanych przez Ciebie, kluczowych kompetencji odwagi.